Duben 2010

Kanonýr Raúl se posunul na třetí místo mezi střelci ve Španělsku

25. dubna 2010 v 17:05 | Luky5 |  Různé
Útočník Realu Madrid Raúl González se díky sobotnímu gólu do sítě Zaragozy zařadil na třetí místo historické tabulky střelců španělské Primera división. Po zásahu na stadiónu La Romareda v Zaragoze, kde si před 16 lety připsal i svůj ligový debut, má na kontě 228 branek. K předstihnutí prvního Telma Zarry by potřeboval ještě 24 gólů.

K historickému zásahu z 50. minuty utkání přitom v sobotu vůbec nemuselo dojít. "Bolel mě kotník a hlásil jsem se o střídání už v předchozím přerušení, ale měl jsem štěstí a zůstal jsem. Vždy je krásné přijet na tento stadion," prohlásil šťastný střelec.

Do vítězného zápasu v Zaragoze (2:1), díky kterému si Real udržel jednobodovou ztrátu na Barcelonu v čele tabulky, naskočil rodák z Madridu v 16. minutě, kdy vystřídal zraněného Rafaela van der Vaarta. Krátce po své brance uvolnil místo Karimu Benzemovi.

Raúl ve španělské lize debutoval 28. října 1994, kdy ho jako sedmnáctiletého mladíka vytáhl z B-týmu trenér Jorge Valdano. V prvním týmu Realu už získal šestkrát ligový primát a třikrát zvítězil v Lize mistrů.

Barcelona porazila poslední Xerez a dál vede o bod před Realem

25. dubna 2010 v 17:03 | Luky5 |  Různé
Fotbalisté Barcelony porazili ve španělské lize poslední Xerez 3:1, podeváté za sebou na svém hřišti v domácím soutěži zvítězili a dál vedou tabulku o bod před Realem Madrid. Ten dnes vyhrál na půdě oslabené Zaragozy 2:1 díky brance uzdraveného špílmachra Kaká a poosmé za sebou vyhrál ligový zápas na hřišti soupeře.

Úřadující mistr, který bude na Nou Campu ve středečním odvetném semifinále Ligy mistrů proti Interu Milán dohánět dvoubrankovou ztrátu, zpočátku nepůsobil proti nováčkovi suverénním dojmem i proto, že největší hvězda Lionel Messi začala zápas pouze na lavičce.

Skóre otevřel ve 14. minutě po individuální akci křídelní záložník Jeffrén. O deset minut později zdvojnásobil náskok katalánského velkoklubu Francouz Henry po přesné Ibrahimovicově přihrávce a zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezoně.

Už o minutu později zdramatizoval zápas hostující útočník Barmejo, který jedenáctým ligovým gólem v sezoně potrestal chybu domácí obrany.

Barceloně vyšel nástup do druhého poločasu a po deseti minutách navýšil vedení švédský útočník Ibrahimovic, kterému na šestnáctou ligovou branku v sezoně ideálně nahrál středopolař Pobřeží slonoviny Yaya Touré.

Ve vyhrocených závěrečných minutách zápasu neudrželi hostující fotbalisté nervy a po ostrých zákrocích dostali červenou kartu Orellana a Alustiza.

Real poslal na hřišti nováčka do vedení až v 50. minutě Raúl, který až napotřetí překonal domácího brankáře Roberta a připsal si pátou ligovou trefu v sezoně. Dvaatřicetiletý útočník, jenž v 15. minutě nahradil zraněného Nizozemce Van der Vaarta, musel ze hřiště hned po vstřelené brance kvůli zdravotním problémům.

Další rána pro Zaragozu přišla o dvě minuty později, kdy byl vyloučen domácí stoper Contini za faul loktem na Higuaína. Domácí se však nevzdali a i v oslabení dokázali vyrovnat. Madridské obraně unikl střídající útočník Colunga, udělal kličku brankáři Casillasovi a zakončil do prázdné branky.

V následujících minutách předvedli hráči "Bílého baletu" velký tlak, ale domácí defenziva i s Jiřím Jarošíkem náporu favorita dlouho odolávala. Real početní převahu využil až osm minut před koncem, kdy se po Ronaldově přihrávce přesnou přízemní střelou k tyči prosadil střídající Brazilec Kaká. Ten sedm minut po příchodu na hřiště osmým ligovým gólem v sezoně oslavil návrat na hřiště po šestitýdenním zranění třísel.

Brazilec Kaká se po měsíci a půl vrací do sestavy Realu Madrid

25. dubna 2010 v 17:02 | Luky5 |  Různé
Fotbalisté Realu Madrid získali pro ligový finiš výraznou posilu do ofenzivy. Po měsíci a půl se zotavil ze zranění třísla brazilský špílmachr Kaká a je v sestavě pro sobotní zápas v Zaragoze.

Nejlepší fotbalista světa za rok 2007 nehrál od utkání Ligy mistrů 10. března proti Lyonu. Poté si Kaká léčil zranění, které ho trápilo už v úvodu této jeho první sezóny v Realu po přestupu z AC Milán.

"Není důvod pochybovat o jeho fyzické kondici. Když necítí bolest, což je teď, tak se vrací do týmu," uvedl kouč Manuel Pellegrini na adresu osmadvacetiletého Brazilce, jenž dal v 29 zápasech osm gólů.

Real ztrácí pět zápasů před koncem ligy na vedoucí Barcelonu jeden bod.

Real porazil Santander a opět vede o skóre před Barcelonou

5. dubna 2010 v 14:51 | Luky5 |  Různé
Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Santander na jeho hřišti 2:0, podvanácté za sebou v domácí soutěži zvítězili a vrátili se do čela tabulky o skóre před Barcelonu. Oba velkokluby se příští sobotu střetnou ve slavném El Clásiku, které zřejmě rozhodne o španělském titulu.

Hosty poslal do vedení ve 23. minutě Portugalec Cristiano Ronaldo, jenž z pokutového kopu potrestal faul na svou osobu a připsal si osmnáctou ligovou branku v sezoně.

Vedení pojistil druhým gólem čtvrt hodiny před koncem po precizně zakončeném sólu nejlepší ligový střelec Realu Higuaín svou čtyřiadvacátou trefou v sezoně. Argentinec vstřelil v posledních pěti zápasech osm branek a v tabulce střelců ztrácí dva zásahy na vedoucího krajana Messiho z Barcelony.

Domácí fotbalisté se na svém stadionu dál trápí a už v pátém ligovém zápase ze sebou zde nevstřelili branku.

Valencia porazila ve španělské lize Pamplonu 3:0, potřetí za sebou na stadionu Mestalla vyhrála bez inkasovaného gólu a upevnila si třetí pozici.

Skóre otevřel tři minuty po přestávce záložník Joaquín. Vedení pojistil dvěma brankami v posledních dvou minutách nejlepší střelec týmu Villa, který si vylepšil bilanci na dvacet ligových gólů.

Villarreal porazil Valladolid na jeho hřišti 2:0 a na pohárové příčky ztrácí ze sedmého místa už jen dva body. Hosty poslal do vedení v 9. minutě záložník Ángel, náskok zdvojnásobil po hodině hry svým desátým ligovým gólem nejlepší střelec hostů Nilmar.

Obránce Atlétika Madrid Tomáš Ujfaluši přihrál na gól v zápase proti La Coruňi, který domácí madridský tým vyhrál jasně 3:0 a na svém stadionu naplno bodoval v pátém ligovém zápase za sebou. První branku vstřelil po dvaceti minutách stoper Juanito, na rozdíl dvou branek zvyšoval v 57. minutě šestnáctým ligovým gólem v sezoně nejlepší střelec týmu Uruguayec Forlán. Už o čtyři minuty později přišla chvíle Ujfalušiho, který po povedené akci přesně nahrál skórujícímu Portugalci Tiagovi.

Barcelona porazila Bilbao a hodila rukavici Realu

5. dubna 2010 v 14:49 | Luky5 |  Různé
Fotbalisté Barcelony porazili ve 30. kole španělské ligy Bilbao 4:1, popáté za sebou v domácí soutěži zvítězili a dostali se do čela tabulky o tři body před Real Madrid. Ten má však k dobru nedělní zápas se Santanderem.

Domácí, kteří v úterý přivítají na Nou Campu Arsenal v odvetném čtvrtfinále Ligy mistrů, poslal do vedení ve 27. minutě venezuelský křídelní záložník či obránce Jeffrén Suárez prvním soutěžním gólem za barcelonský A-tým.

Skóre zdvojnásobil pět minut před přestávkou po rychlé akci útočník Bojan Krkič. Devatenáctiletý talent navíc po hodině hry umístěnou střelou do horního růžku přidal další branku. O sedm minut později prostřelil hostujícího brankáře nejlepší střelec Primera División Lionel Messi, který 26. ligovou brankou přerušil svůj čtyřzápasový gólový půst. Čtvrt hodiny před koncem zmírnil debakl baskického týmu záložník Susaeta.

2. dubna 2010 v 12:08 | Luky5 |  Různé
Bývalý nejlepší fotbalista světa Zinédine Zidane prý zatím není připraven usednout jako trenér na lavičku Realu Madrid, s kterým v minulosti vyhrál španělskou soutěž i Ligu mistrů. Nevyloučil ale, že by jednou slavný klub mohl vést.

Zidane hrál za Real od roku 2001 do konce kariéry před čtyřmi lety. Loni ho prezident klubu Florentino Perez jmenoval svým poradcem poté, co utratil čtvrt miliardy eur za letní posily.

"Chci pomoci, chci pro Real Madrid a projekt Florentina to nejlepší, ale potřebuje to čas," řekl Zidane deníku Marca. Francouzský mistr světa z roku 1998 a evropský šampion 2000 chce především poznat fungování velkoklubu a pak by rád byl více než jen ambasador. "Chtěl by se víc zapojit do sportovního dění v klubu," řekl.

Otázkou je, co větší podíl na chodu klubu znamená. Sportovním ředitelem Realu je Perezův přítel Jorge Valdano a na roli trenéra se Zidane ještě necítí. "Ne, teď ne. Uvidíme v budoucnu," řekl. Současným koučem "Bílého baletu" je Chilan Manuel Pellegrini, který vede s týmem španělskou ligu o skóre před Barcelonou, ale z Ligy mistrů vypadl v osmifinále s Lyonem.