Únor 2010

Real dal šest gólů Villarrealu a dál pronásleduje Barcelonu

24. února 2010 v 14:21 | Luky5 |  Různé
Fotbalisté Realu Madrid dál pronásledují vedoucí Barcelonu a na její sobotní výhru 4:0 nad Santanderem odpověděli ve 23. kole španělské ligy rovněž vítězstvím o čtyři góly; Villarreal zdolali 6:2. Real ztrácí na úřadujícího mistra stále jen dva body, před třetí Valencií už má ale třináctibodový náskok; ještě před měsícem byl přitom jen tříbodový.

Demolice Villarrealu začala už po dvaceti minutách, kdy se trefil parádně z přímého kopu Cristiano Ronaldo, standardní situaci si navíc sám vybojoval. Portugalec si tím sice vybral gólový příděl na celý zápas, místo toho ale pomáhal aspoň spoluhráčům. Nakonec se podílel na čtyřech dalších gólech. Dvakrát přihrával Higuaínovi, pak pomohl ke druhému gólu i Kaká a vše zakončil vybojovanou penaltou, kterou proměnil v první letošní gól záložník Xabi Alonso.

Boj na opačném pólu tabulky si zkomplikovalo Atlético, které i s českým stoperem Tomášem Ujfalušim v základní sestavě prohrálo v Almeríi 0:1 a propadlo se až na třináctou příčku.

Zinedina Zidana bolely ze hry Realu Madrid v Lyonu oči

17. února 2010 v 14:47 | Luky5 |  Champions League
Lyon ví jak na madridský Real. Alespoň na vlastním trávníku francouzský výběr dokazuje, že se světového velkoklubu nebojí, neboť doma v posledních třech střetnutích Bílý balet vždy porazil. Jinak tomu nebylo ani v úterním úvodním klání osmifinále Ligy mistrů, které Olympique vyhrál 1:0. Výkonem hostů byl roztrpčen i jejich bývalý záložník Zinedine Zidane. "Takhle špatně Real už dlouho nehrál," řekl Francouz po shlédnutí duelu.

Lyon se svého soka na Stade de Gerland vůbec nezalekl a po brance Makouna ze začátku druhé půle slavil cennou výhru 1:0. Ještě před odchodem do šaten však mohl otevřít skóre César Delgado, jenž nastřelil tyč madridské brány. Domácí za výhru museli poděkovat i svému brankáři Llorisovi, jenž bravurně zneškodnil pokus Cristiana Ronalda.

"Je to opravdu velké zklamání. Ne ani tak kvůli výsledku, ale spíš kvůli tomu, jak špatným výkonem se Real proti Lyonu prezentoval. A to se francouzskému celku v domácí lize ještě vůbec nedaří," okomentovala klání bývalá hvězda francouzské reprezentace a například Bílého baletu Zidane.

Právě bývalý geniální fotbalista přezdívaný Zizu byl tím, který v roce 2002 Realu zajistil vítězným gólem ve finále Champions League proti Bayeru Leverkusen poslední vítězný triumf v nejprestižnější klubové soutěži světa. Teď ho však oči z výkony svého bývalého týmu bolely.

"Je to už hodně dlouho, co Real odehrál takhle špatný zápas. Tím je ale fotbal tak krásný. Nikdy nevíte, jakým výsledkem utkání skončí. Bílý balet teď čeká odveta, která ale rozhodně nebude jednoduchá," je si vědom francouzský míčový kouzelník s alžírskými kořeny.

AC Milán prohrál s Manchesterem, Lyon porazil Real Madrid

17. února 2010 v 14:46 | Luky5 |  Champions League
Po zimním spánku se probudila fotbalová Liga mistrů. Úterní program prvních duelů osmifinále nabídl hned dva zajímavé duely. Loňský finalista Manchester United nastoupil v Miláně proti AC a hosté vyhráli 3:2. V dalším utkání Lyon doma porazil Real Madrid 1:0. Oba duely jste mohli sledovat v on-line reportážích na Sport.cz. Odvety se hrají 10. března.

Kouč Alex Ferguson spoléhal, že "Rossoneri" rozhodí mediální humbuk kolem Davida Beckhama, který se poprvé v kariéře postavil proti svému mateřskému klubu. Jeho protějšek Leonardo však sebevědomě poslal na rozdíl od posledních zápasů hvězdného Angličana do základní sestavy a "Rudí ďáblové" zle zaspali začátek zápasu.

Právě Beckham po faulu ve středu hřiště rozehrál již ve 3. minutě standardní situaci, nakopávaný balón sice Evra ještě odvrátil, ovšem jen k Ronaldinhovi, jehož tečovaná střela skončila v síti Manchesteru. Pro obrozeného Brazilce to byl třetí gól v letošním ročníku Ligy mistrů a povzbudil ho natolik, že byl v dalších minutách jen těžko k udržení. Jeho kličkám odolávala obrana soupeř často jen se štěstím.

Nejen to, do dalších šancí se dostal také Antonini či Huntelaar. Gól však nedali a za to domácí zaplatili, protože Scholes ve 36. minutě velmi šťastnou ranou vyrovnal. Míč netrefil, ale od jeho stojné nohy se balón legračně odrazil do tyče a odtud do sítě...

AC Milán, v jehož sestavě chyběl český legionář Marek Jankulovski, se nakonec dřel nadarmo. Ve druhém poločase střídající Valencia odcentroval a Rooney se hlavou parádně trefil ke vzdálenější tyči. Kanonýr z Manchesteru pak v gólovou hlavičku proměnil také centr Scholese, což už byl pro "Rossoneri" výprask a pro "Rudé ďábly" před domácí odvetou téměř jistý postup do čtvrtfinále...

Oslavovat však ještě nemohou, protože Ronaldinho skvěle přihrál střídajícímu Seedorfovi, který krásnou patičkou nedal Van der Sarovi šanci a udržel tak AC v postupové hře.

"Bílý balet" svůj komplex nezlomil a v Lyonu prohrál

Real Madrid nastoupil ve druhém utkání večera v Lyonu s vědomím dvou nepříznivých bilancí. V pěti předchozích sezónách nedokázal v Lize mistrů ani jednou postoupit do čtvrtfinále, "Bílý balet" navíc ve čtyřech předešlých vzájemných zápasech v Lize mistrů nedokázal Lyon ani jednou porazit.

V základní sestavě Realu chyběl Karim Benzema, který loni v létě přestoupil na San Bernabeu právě z Lyonu. Na hřišti se objevil v průběhu druhého poločasu. První velká šance zápasu přišla až ve 41. minutě. Míč se po rohu dostal k domácímu Delgadovi a ten z otočky napálil tyč. Brankář Casillas se po jeho střele jen ohlédl.

Lyon se ovšem dočkal hned po přestávce. Makoun převzal míč na polovině hřiště a postupoval na branku, obrana mu ustupovala. Záložník Lyonu vypálil a Casillas byl na jeho ránu do rohu bezmocný. Real pak musel přežít hrubku svého gólmana, který "namazal" Lisandrovi, jenže ten nedokázal tutovku využít.

Do konce zápasu se už skóre nezměnilo, a tak před odvetou v Madridu jsou šance obou soupeřů přibližně vyrovnané.