Trénink 29. 10. 2009

30. října 2009 v 11:32 | Luky5 |  Tréninky

Španělský tisk bičuje slavný Real. Trapas století, píše

30. října 2009 v 11:27 | Luky5 |  Různé
Fotbalový velkoklub Real Madrid se po ostudné pohárové porážce s třetiligovým Alcorconem 0:4 ocitl na pranýři a inkasuje jeden mediální úder za druhým. Deník AS označil výkon Bílého baletu za "trapas století", další deníky vyzývají k vyhazovu kouče Pellegriniho.

Španělské sportovní deníky se zakously do Realu jako do lovné zvěře ve vrcholné sezóně. A trhají hvězdný celek, který poslal na trávník hráče za 3,5 miliardy korun, na kusy. Trefují se nejen do trenéra Manuela Pellegriniho, žádají také prodej některých fotbalistů.

Aféra Alcorcongate

"Vypadni," stojí velkými písmeny na titulní straně deníku Marca, který sídlí v hlavním městě. Aby bylo jasno, kdo se má pakovat, je u titulku také Pellegriniho fotografie. "Pellegrini má tu pochybnou čest, že byl ve službách Realu Madrid v okamžiku, kdy se psala jedna z nejostudnějších kapitol jeho historie," napsal list v úvodníku.

"Pellegrini dopustil tento stav, protože nebyl schopen sestavit fungující tým. On je za to vše zodpovědný, neboť neudělal dobře své domácí úkoly. K dispozici přitom má díky všem těm nákupům mužstvo, které by mu mohla závidět celá Evropa," komentovala Marca. "Jeho selhání dokazuje hrozivá úterní porážka. Vedení klubu by mělo znovu zvážit jeho pozici."

Marca tím ale neskončila, porážku s třetiligovým trpaslíkem označila jako "Alcorcongate" podle slavných politických kauz Watergate či Irangate.

Trapas historických rozměrů

Ani další madridský sportovní deník AS si nebral servítky, označil průšvih Realu za "trapas století" a bez okolků připojil výsledky ankety mezi čtenáři, podle nichž se 68 procent lidí vyslovilo pro Pellegriniho vyhazov. "Občasné ponížení se dá vydýchat. Problém ale je, že tohle se děje každý rok. Potom je něco špatně, počínaje pokorou, která chybí. Nebyl to jen špatný den, byl to trapas historických rozměrů," podotkl list.

"Los Galacticos se drolí. Multimilionářský Real utrpěl jednu z nejděsivějších porážek ve své historii," přidal se deník Sport a El Mundo Deportivo jen doplnil: "Alcorcon dokonale ztrapnil hvězdy Realu, které nyní potřebují zázrak na San Bernabeu, aby se z toho vylízaly."

Real Madrid nasadil tým za 3,5 miliardy. A vyhořel s trpaslíkem

29. října 2009 v 12:13 | Luky5 |  Různé
Pohárová ostuda Realu Madrid, kterému třetiligový Alcorcon vyprášil kožich 4:0, je pravděpodobně nejhorším výsledkem klubu všech dob. O to horší je, že Bílý balet nevsadil na mladíčky či náhradníky.

Čtrnáctka hráčů, která se objevila na trávníku, stála Madrid v přepočtu 3,5 miliardy korun. Naproti tomu si musí Alcorcon vystačit s hráči za necelých 30 miliónů korun. Ani takto propastný rozdíl ve financích a potažmo také v herní kvalitě ale malinký klub z okraje Madridu nezastavil.

Ani další srovnání šéfy Realu nepotěší. Borja Perez, útočník Alcorconu, který vsítil první a poslední gól při destrukci týmu okolo kapitána Raúla, si ročně vydělá nějakých 910 tisíc korun. Taková suma přistane na účtu Cristiana Ronalda každý den. A další hráči Realu Madrid na tom nejsou nijak výrazně hůř.
Ronaldo může být rád, že je kvůli zranění stále mimo hru a potupě svého týmu nemusel přihlížet přímo na trávníku. Znovu se však ukazuje, jak Realu jeho přítomnost chybí a jak bez něj mužstvo strádá. Od chvíle, kdy odkulhal ze hřiště v utkání proti Marseille, vyhrál Real jen jediné utkání proti Realu Valladolid. Bod získal Bílý balet za remízu s Gijónem, proti Seville, AC Milán a Alcorconu selhal.

Madrid v utkání proti Alcorconu nechal odpočívat Kaká, Ikera Casillase, Xabiho Alonsa, Lassana Diarru a Sergio Ramose, aby měli další hráči šanci se předvést. Oni ovšem selhali. A to hanebně. Co naplat, že těchto čtrnáct hráčů má dohromady na kontě 465 reprezentačních utkání a nasbírali 95 nejrůznějších trofejí.

"Tohle nebylo normální, tyhle porážky se nedějí. Se vším respektem k soupeři, taková utkání Real prohrávat nesmí," prohlásil Drenthe, jeden z nejhorších hráčů na hřišti. "Nesmíme to vzdát. Každý, kdo proti nám hraje, chce vyhrát. Ale Real je velkoklub a musíme to nyní dokázat."
Kapitán Raúl slíbil fanouškům, že mužstvo odvetu nevzdá a pokusí se vybojovat postup. "Za dva týdny s nimi hrajeme znovu a budeme mít příležitost to napravit. Pro tuto chvíli nezbývá než Alcorconu pogratulovat, protože odehráli super zápas. Je to pro ně velký okamžik, ale jsme teprve v polovině. Pak se bude účtovat," řekl odchovanec a žijící legenda madridského velkoklubu.

Messi byl vyhlášen nejlepším hráčem španělské ligy

28. října 2009 v 12:47 | Luky5 |  Různé
Barcelona ovládla anketu španělské fotbalové ligy za minulý ročník 2008/09. Nejprestižnější ceny získali hvězda katalánského klubu Lionel Messi, který se stal nejlepším hráčem i útočníkem, a Pep Guardiola byl vyhlášen trenérem roku.

Messi v minulém ročníku nastřílel 23 branek v lize a dalších devět přidal při cestě Barcelony za triumfem v Lize mistrů. Barcelona navíc zkompletovala v uplynulé sezóně hattrick ziskem domácího poháru.

I proto v anketě Profesionální fotbalové ligy (LFP), která uspořádala slavnostní vyhlášení v pondělí v Madridu, získali vedle Messiho a Guardioly ceny ještě další barcelonští hráči Daniel Alves (nejlepší obránce), Xavi (nejlepší záložník), Andres Iniesta (nejlepší útočící záložník) a Sergi Busquets se stal objevem sezony.

Hegemonii Barcelony narušili pouze nejlepší brankář Iker Casillas z Realu Madridu a Juan Carlos Valeron z La Coruni, který obdržel cenu fair play.

Ostuda Realu Madrid. Vypráskal ho tým z třetí ligy!

28. října 2009 v 12:46 | Luky5 |  Real Madrid
Fotbalisté Realu Madrid utrpěli ve čtvrtém kole Španělského poháru čtyřgólový výprask, který jim uštědřili hráči Alcorconu. Bílý balet musel skousnout potupnou porážku 0:4.

Alcorcon hraje třetí nejvyšší španělskou ligu. K tomu, aby si tamní fotbalisté vyšlápli na jeden z nejslavnějších klubů světa, to ale stačilo. O svém vítězství outsider rozhodl už v prvním poločase. V 16. minutě otevřel skóre Perez. Šokovaní fotbalisté hostujícího celku se museli vzpamatovávat ještě z většího otřesu, když si o šest minut později vstřelil vlastní branku Arbeola.

Ještě do konce prvního poločasu zvýšil vedení Alcorconu Ernesto. Kdo by očekával, že hráči druhého týmu Primera División ve druhé půli zápas otočí, divil by se. Naopak. Na konečných 4:0 zvyšoval střelec úvodní branky Perez.

Oba týmy však čeká ještě odvetný duel 10. listopadu na stadiónu Santiaga Bernabeua.

Real Madrid remizoval v Gijónu 0:0 a vede jen o skóre

27. října 2009 v 11:39 | Luky5 |  Různé
Fotbalisté Realu Madrid v 8. kole španělské ligy remizovali na hřišti Gijónu a jen díky lepšímu skóre se posunuli do čela tabulky před Barcelonu, která má k dobru nedělní zápas se Zaragozou. Lépe se nevedlo ani druhému madridskému celku Atlétiku, které pokračuje ve svém trápení a remizovalo i s Tomášem Ujfalušim v obraně 1:1 s Mallorkou. Zůstává tak až na čtrnácté pozici.

Real se neoklepal ze středeční domácí prohry 2:3 od AC Milán v Lize mistrů a ani dnes nedokázal naplno bodovat. "Bílý balet" navíc nemohl kvůli různým zraněním postavit útočné fotbalisty Ronalda, Benzemu, Higuaína a Van Nistelrooije a poprvé v této sezoně vyšel v soutěžním zápase střelecky naprázdno.

Mallorca dokázala v 90. minutě vyrovnat i bez dvou vyloučených fotbalistů. Atlético, které v týdnu odvolalo po neuspokojivých výkonech trenéra Abela Resina, dnes ještě vedl asistent. Nový kouč Quique Sánchez Flores vše sledoval z tribuny.

Skóre otevřel v 52. minutě z pokutového kopu domácí forvard Forlán, který na druhý pokus napravil neproměněnou penaltu z první půle. V té byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Josemi. Za stejný počin musel v druhém poločase opustit hřiště i stoper Ramis. Hosté ale i v devíti vyrovnali, když za přispění madridského brankáře zachránil hostům bod v poslední minutě záložník Valero.

18. října 2009 v 14:33 | Luky5 |  Blog
Pozastavuji blog, protože poslední dobou vůbec nemám čas něco přidávat, ale Cris je stejně zraněný, takže by tady toho moc stejně nepříbývalo. Navíc, potřebuji čas na školu. Blog bude pozastaven nejspíše do listopadu.

Děkuji za pochopení.

Ronaldo si pochroumal kotník, Realu bude chybět měsíc

12. října 2009 v 18:25 | Luky5 |  Různé
Nejlepší fotbalista světa za minulý rok Cristiano Ronaldo bude Realu Madrid chybět měsíc kvůli zranění kotníku. Čtyřiadvacetiletý portugalský útočník si pravou nohu pohmoždil v sobotním kvalifikačním utkání proti Maďarsku.

Real oznámil délku absence své největší hvězdy po nedělním vyšetření. Ronaldo, jenž přišel na San Bernabeu v létě z Manchesteru za rekordních 94 miliónů eur, už madridskému velkoklubu chyběl minulý týden v utkání proti Seville a Real bez něj poprvé v sezóně prohrál.

9. října 2009 v 15:37 | Luky5 |  Různé
Šestatřicetiletý Roberto Carlos by se rád vrátil do Realu Madrid. Slavný brazilský obránce, který nyní působí v tureckém Fenerbahce Istanbul, by hrál v dresu "Bílého baletu" klidně i zadarmo...

"Jsem ve Fenerbahce již třetí sezónu. V prosinci bych chtěl odejít," prohlásil ve španělském listu AS Roberto Carlos. A svou úspěšnou kariéru by chtěl ukončit ve svém oblíbeném klubu - Realu Madrid. "Nějaké týmy o mě již projevily zájem. Já bych se ale chtěl vrátit do Realu. Šel bych tam hned a klidně hrál i zadarmo."

V Madridu jsem strávil mnoho krásných let a vyhrál jsem tam snad vše, co se dalo. Považuji to tam za svůj domov," říká dál šestatřicetiletý Brazilec. S týmem by rád uzavřel smlouvu na půl roku. "Mohl bych tam být od ledna do června. A kdo ví, třeba bych tam zůstal i další sezónu."

A kdyby nabídka nepřišla? "Kdybych se do Realu nevrátil jako hráč, tak bych tam chtěl pracovat alespoň s dětmi a mládeží. Snažil bych se je naučit vše, co umím," uzavřel obránce.

Roberto Carlos působil v Realu Madrid od roku 1996 do roku 2007. Během té doby vyhrál s klubem třikrát Ligu mistrů a čtyřikrát španělský mistrovský titul. V dresu "Bílého baletu" nastoupil v 475 zápasech a vstřelil dvaašedesát gólů. V roce 2007 odešel do tureckého Fenerbahce Istanbul. Úspěšný byl i v brazilské reprezentaci, s níž v roce 2002 získal titul mistra světa.

5. října 2009 v 13:44 | Luky5 |  Různé
Fotbalisté Realu Madrid poprvé od letní nákupní horečky zažili chuť porážky. Ve šlágru 6. kola španělské ligy ztratili všechny body po porážce 1:2 na hřišti Sevilly. Real, který se nevyrovnal s absencí své největší hvězdy Cristiana Ronalda, tak ztratil kontakt s vedoucí Barcelonou.

Ronaldo nemohl nastoupit kvůli problémům s kotníkem a na hře Realu to bylo znát. Sevilla byla od začátku lepším týmem a dočkala si i vedoucí branky zásluhou Navase. Hosté sice hned po změně stran srovnali po gólu Pepého, ale domácí zajistil výhru povedenou hlavičkou Renáto. Real se i přes závěrečný tlak vyrovnání nedočkal a nechal Sevillu se bodově dotáhnout na jeho druhé místo.

Valencia, která bude příštím soupeřem pražské Slavie v Evropské lize, vybojovala výhru 1:0 na hřišti Santanderu. O jediný gól zápasu se jen dvě minuty po svém příchodu na hřiště místo kanonýra Davida Villy postaral srbský útočník Nikola Žigič.

Valencia tak ukončila třízápasové čekání na další ligovou výhru. Trenér Emery do zápasu nasadil sestavu: César Sánchez - Bruno, Dealbert, Navarro, Mathieu - Joaquín, Banega (71. Albelda), Marchena, Miku (52. Silva) - Villa (59. Žigič), Mata.

Hodně tvrdý zápas se hrál ve Valladolidu, který doma remizoval 2:2 s Bilbaem. Rozhodčí vyloučil tři hráče, z toho dva z domácího týmu. Ten navíc přišel již v 15. minutě o kanonýra Fernanda Llorenteho, který si při srážce s protihráčem poranil hlavu a musel být odvezen do nemocnice, kde zůstane přes noc na pozorování.

Bilbau zařídil zisk bodu odchovanec Iker Muniain, který se tak stal vůbec nejmladším střelcem v historii španělské ligy a to ve věku 16 let a 289 dní.

Až v 6. kole se prvního gólu v sezoně dočkali fotbalisté Xerezu. Střeleckou nemohoucnost ukončil po 496 minutách Armenteros. Jeho gól však na výhru v duelu s Málagou nestačil, jelikož v závěru srovnal Obinna. Xerez je tak s dvěma body stále poslední.