30. září 2009 v 14:22 | Luky5 |  Real Madrid

30. září 2009 v 14:09 | Luky5 |  Tréninky

29. září 2009 v 12:18 | Luky5 |  Různé
Nejlepší fotbalista světa Cristiano Ronaldo se stal terčem černé magie. Podle listu El Mundo hvězdě Realu Madrid vyhrožuje neznámý čaroděj, že mu způsobí zranění.

"Nemusí to být nic vážného. Ronaldo však určitě stráví víc času na marodce než na hřišti," citoval španělský deník dopis, který přišel Realu Madrid. Čaroděj uvedl, že on sám proti portugalské hvězdě žádnou zášť necítí a že zranění nejdražšího fotbalisty planety si u něj kdosi objednal. "Jsem něco jako kněz a lékař, takže nemůžu prozradit totožnost mých vyznavačů," dodal.

Hráče Realu prý očaroval už dříve. V roce 2003 údajně jeho kouzlům podlehli David Beckham s Brazilcem Ronaldem, před třemi lety zase Iker Casillas, Sergio Ramos, Fabio Cannavaro a Raúl.
Ronaldo už podle čaroděje vliv černé magie pocítil: v pátém kole proti Tenerife vyšel poprvé střelecky naprázdno, navíc ho poté střídáním naštval trenér Manuel Pellegrini. "Je to delší proces a záleží na mnoha detailech, ale dříve nebo později dosáhnu svého," uvedl mág.

Vedení "Bílého baletu" se však kouzel neobává a čarodějovy výhrůžky nebere vážně. "Jsou to nesmysly. Takových šíleností nám každý den chodí bezpočet," citovala agentura DPA prohlášení Realu.

Vs Tenerife - 26. 9. 2009

27. září 2009 v 12:12 | Luky5 |  Zápasy

Barcelona a Real Madrid vyhrály ve španělské lize i popáté

27. září 2009 v 12:05 | Luky5 |  Různé
Barcelona i Real Madrid pokračují ve svém výborném vstupu do sezony a i po pátém kole španělské ligy mají plný počet bodů. Obhájce titulu FC Barcelona dnes vyhrál v Málaze 2:0, Real Madrid zdolal nováčka z Tenerife 3:0 a jeho brankář Casillas navíc udržel počtvrté za sebou čisté konto. Tým z hlavního města vede tabulku před "Barcou" díky o gól lepšímu skóre.

První branku vstřelil v Málaze v 39. minutě barcelonský Ibrahimovic, který se zatím dokázal gólově prosadit v každém ligovém utkání. To se ještě v historii nepovedlo žádné nové posile katalánského velkoklubu.

Švédský útočník, který v první půli vystřídal zraněného Henryho, vede tabulku střelců s pěti brankami společně se spoluhráčem Messim, Ronaldem z Realu a valencijským Villou. Pojistku pro hosty přidal po hodině hry po standardní situaci stoper Piqué.

Poprvé v soutěžním zápase v dresu Realu vyšel střelecky naprázdno Portugalec Ronaldo, ale nejdražšího fotbalistu světa zastoupil francouzský útočník Benzema. V druhém poločase skórovala letní posila z Lyonu dvakrát během deseti minut, třetí zásah přidal čtvrt hodiny před koncem Brazilec Kaká.

Sevilla vyhrála v Bilbau přesvědčivě 4:0 a počtvrté za sebou naplno bodovala. Třetí tým minulého ročníku rozhodl zápas už v prvním poločase, v kterém se trefili Renato, Negredo a Kanouté. V druhé půli uzavřel skóre záložník Jesús Navas.

Vs Villareal - 23. 9. 2009

24. září 2009 v 13:06 | luky5 |  Zápasy

Ronaldo překonal rekord Realu, dal gól i ve čtvrtém utkání

24. září 2009 v 12:55 | Luky5 |  Různé
Nejdražší fotbalista historie Cristiano Ronaldo zlomil další rekord. Portugalský reprezentant skóroval po svém příchodu do Realu Madrid i ve svém čtvrtém utkání ve španělské lize, což se před ním žádnému hráči nepovedlo. Nejlepší fotbalista světa za loňský rok se ve středečním zápase na hřišti Villarrealu prosadil už po dvou minutách hry. Z levé strany prošel na hranici velkého vápna před branku a přesnou střelou k tyči překonal gólmana.

Ronaldo tak vstřelil už pátý gól v soutěži a dotáhl se na nejlepšího střelce španělské ligy Lionela Messiho z Barcelony, kterému stačily k pěti zásahům tři zápasy. Zároveň srovnal krok s další hvězdou katalánského celku Zlatanem Ibrahimovicem, jenž v dosavadních čtyřech utkáních rovněž dal pokaždé gól.

Vítězství Realu zpečetil v 73. minutě z penalty Brazilec Kaká, jenž dal svůj první ligový gól po letním přestupu z AC Milán. Villarreal, který je stále bez výhry, soupeři usnadnil cestu za třemi body, když už ve 33. minutě obdržel za faul na Kaká druhou žlutou kartu Gonzalo Rodriguez a byl vyloučen.

O rekordní zápis Realu se ve středu postaral také kapitán Raúl, který překonal rekord v počtu ligových startů za "Bílý balet". Dvaatřicetiletý útočník přišel na hřiště ve druhém poločase a nastoupil ke 524. duelu v nejvyšší soutěži, čímž v historické tabulce předstihl o jeden zápas Manuela Sanchíse.

Stoper Sanchís hrál za Real v letech 1983-2001 a nastoupil za madridský velkoklub k rekordním 708 oficiálním zápasům. Také tento zápis má bývalý španělský reprezentant Raúl nadosah - vyrovnat ho může v sobotním ligovém duelu proti Tenerife a překonat příští týden opět na San Bernabeu v utkání Ligy mistrů proti Olympique Marseille.

Raúl, jenž se přetahuje s Italem Filippem Inzaghim o čelo historické tabulky střelců evropských pohárů (Inzaghi 68/Raúl 67) má na dohled také třetí místo v pořadí kanonýrů španělské ligy. Se 225 góly je zatím pátý, ovšem čtvrtý César je před ním o gól a čestný prezident jeho Realu Alfredo di Stéfano o dva. Se 251 trefami vede legenda Bilbaa ze 40. a 50. let Telmo Zarra, druhý je za 234 branek Raúlův mexický předchůdce v Realu Hugo Sánchez.

Atlético se opět nedočkalo vítězství

Ani na čtvrtý pokus se nedočkalo vítězství Atlético Madrid, které nastoupilo proti Almeríi bez obránce Tomáše Ujfalušiho. O výhru připravil domácí tým Piatti, který v 89. minutě svým druhým gólem vyrovnal na 2:2. Atlético živilo naději na tříbodový úspěch od 54. minuty, kdy ho Forlán poslal do vedení a napravil zaváhání z 18. minuty, v níž neproměnil penaltu.

Valencie, která bude soupeřem pražské Slavie v Evropské lize, podlehla 1:3 na hřišti Getafe a utrpěla první porážku v sezóně. Skóre otevřel ve 22. minutě kanonýr Villa, jenž se dotáhl s pěti góly do čela tabulky střelců, ale pak už skórovali jen domácí. Hosté nastoupili v sestavě: Moyá - Miguel (65. Bruno), Alexis, Maduro, Mathieu - Banega, Marchena (72. Žigič), Joaquín (65. Pablo Hernández), Silva - Mata, Villa.

Ronaldo se dnes chystá v Realu přepsat historii

23. září 2009 v 15:22 | luky5 |  Různé
Geniální portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo nepřestává poutat pozornost ani po odchodu z Premier League. V Realu Madrid, kam v létě přestoupil z Manchesteru United, se může už po čtyřech zápasech zapsat do historie jednoho z nejslavnějších klubů na planetě. Ještě nikomu se totiž v dresu Bílého baletu nepovedlo vsítit gól ve svých prvních čtyřech zápasech. Ronaldovi chybí jediné, ve středu pokořit defenzivu Villarrealu.

Ronadlo už jeden historický rekord překonal. K němu mu ovšem stačilo jen pero a signatura na smlouvě o přestupu z týmu Manchester United do Realu Madrid. Ten se uskutečnil 11. června a Rudí ďáblové díky tomu zbohatli o nepředstavitelných 93 miliónů eur (cca 2,5 miliardy korun). Nejdražší přestup do té doby se pojil se Zinedine Zidanem, jenž z Juventusu do Realu přestoupil v roce 2001 za 73,5 miliónů eur.

Ronaldo se naposledy zapsal mezi střelce v nedělním utkání proti Xerezu, kdy soupeřova brankáře překonal dokonce dvakrát. Už předtím rozvlnil čtyřiadvacetiletý Portugalec síť v utkání proti Deportivu La Coruňa a Espanyolu. Pokud se rodák z Madeiry trefí i tentokrát, zapíše se do historie klubu madridského velkoklubu, jež sahá do roku 1902.

Stejný rekord, jaký má Ronadlo před sebou, už v této sezóně překonal jeho konkurent z Barcelony Zlatan Ibrahimovič, který se do klubové historie zapsal tím, že ve všech svých ligových zápasech v novém působišti skóroval. Má tak zatím na kontě čtyři góly.

23. září 2009 v 14:03 | luky5 |  Různé
Fotbalisté Barcelony vyhráli i čtvrtý zápas v novém ročníku španělské ligy. Obhájci mistrovského titulu dnes zvítězili na hřišti Racingu Santander 4:1 a tabulce vládnou s plným bodovým ziskem a impozantním skóre 14:3.

O úspěchu favorizovaných hostů bylo jasno už po necelé půlhodině hry. Během pouhých šesti minut se totiž trefili Ibrahimovic, Messi a Piqué. Po změně stran přidal Messi ještě jednu branku, domácí celek pak vysokou prohru už jen snížil.

Poprvé v lize prohrála Mallorca. Ta podlehla v Seville 0:2, vítěznému týmu patří v tabulce třetí místo za Barcelonou a madridským Realem.

Vs Xerez - 20. 9. 2009

21. září 2009 v 16:30 | luky5 |  Zápasy

Real Madrid deklasoval Xerez a zůstává stoprocentní

21. září 2009 v 16:22 | luky5 |  Různé
Fotbalisté Realu Madrid deklasovali ve 3. kole španělské ligy nováčka z Xerezu 5:0 a stejně jako FC Barcelona a překvapivě i Bilbao mají stále plný počet bodů. Real díky nepatrně lepšímu skóre vede tabulku před rivalem z Barcelony.

Domácí poslal do vedení už ve 45. vteřině utkání přesnou ranou Cristiano Ronaldo, ale poté se "Bílý balet" dlouho nemohl prosadit. Debakl načal až v 75. minutě znovu Portugalec Ronaldo, který se tentokrát prosadil hlavou po rohovém kopu. Nejdražší hráč světa se čtvrtou ligovou trefou posunul do čela tabulky střelců, kterou vede společně s valencijským útočníkem Davidem Villou.
O chvíli později se prosadil střídající záložník Guti a za čtyři minuty se za Real poprvé v soutěžním utkání trefil francouzský forvard Benzema. Poslední gól vstřelil další náhradník, nizozemský útočník Roud van Nistelrooij, který oslavil návrat do sestavy po dlouhém zranění. Xerez se zatím mezi elitou trápí: potřetí za sebou prohrál a ještě nevstřelil branku.

Třetí vítězství dnes vybojovalo i baskické Bilbao, které porazilo Villarreal na svém hřišti 3:2. Dvakrát se v zápase trefil domácí útočník Llorente, který tak zopakoval své střelecké vystoupení ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy proti Austrii Vídeň.

Valencie remizovala

Na předchozí dvě výhry nenavázali fotbalisté Valencie, kteří doma remizovali s Gijónem 2:2, přestože odehráli většinu zápasu v početní výhodě. Domácí na stadionu Mestalla nezačali proti Gijónu dobře a už od 7. minuty prohrávali po trefě hostujícího útočníka Barrala. Kanonýr Villa ale dokázal rychle vyrovnat a hosté navíc od 25. minuty hráli po vyloučení Míchela v deseti. Valencia početní výhodu využila až v druhém poločase opět zásluhou Villy. Gijónu ale zajistil bod čtyři minuty před koncem obránce Gregory.

Rooney v Istanbulu neunesl střídaní a vzteky mrskl kopačkou

16. září 2009 v 14:00 | luky5 |  Různé
Opět až do nepříčetnosti se vytočil fotbalový útočník Manchesteru United Wayne Rooney, když ho kouč Rudých ďáblů stáhnul ze hřiště v 63. minutě prvního zápasu nového ročníku Ligy mistrů na půdě Besiktase Istanbul. "Wayne není nikdy spokojený, když je stažený ze hřiště. Má v sobě energii, která ho nutí hrát celý zápas," řekl na adresu svého svěřence kouč Rudých ďáblů Ferguson.

Jak se později ukázalo, trenér hostí udělal se stažením Rooneyho dobrý tah. O čtrnáct minut později totiž vítězný gól zápasu vsítil Paul Scholes. Ještě předtím na sebe ovšem Rooney nezapomněl upozornit. Z trávníku šel anglický reprezentant otráveně a když dosedl na lavičku náhradníku, mrskl kopačkou o zem. "Wayne není nikdy spokojený, když je stažený ze hřiště," neřešil příliš trenér Ferguson rozlícení svého forvarda.

Hosty na horké istanbulské půdě nečekalo jen dvaatřicet tisíc rozvášněných fanoušků Besiktase, kteří je přivítali v bouřlivé atmosféře. Někteří z nich se dokonce uchýlili k dráždění hráčů Manchesteru laserovými paprsky.

"Viděl jsem, že někdo z davu používá laser. O poločase to šla vyřešit policie a údajného provinilce dopadla. Stále tím mířili na Jonnyho Evanse," nechal se slyšet Ferguson. Toho potěšil moment ze 77. minuty, kdy hlavou usměrnil gólmanem vyražený míč mezi tři tyče veterán Scholes.

Fascinace atmosférou

"Byl to dobrý gól, který vzešel z pohledné akce. Paul Scholes se ukázal jako Paul Scholes a vstřelil svůj typický gól," těšilo kouče United. "Je skvělé, že se nám podařilo uspět na hřišti soupeře. Navíc když nás tady potkala tak úžasná atmosféra. Ještě nikdy jsem neslyšel takový hluk na stadiónu," přiznal Ferguson.

Z vítězství měli samozřejmě radost i sami hráči Manchesteru United. "Nemyslím si, že to byl z naší strany ten nejlepší zápas, ale výhra je výhra," pronesl šťastný střelec Scholes. "Při situaci, kdy jsem skóroval, šlo vlastně o první moment, kdy jsem zaútočil," přiznal.

Bouřilvé prostředí na stadiónu Besiktase si nemohl vynachválit ani obránce hostí Gary Neville. "Turečtí fandové vytvořili atmosféru, která není nikde jinde v Evropě. Kdyby se jim podařilo vstřelit gól, bylo by to pro nás neskutečně složité. Udrželi jsme ale čisté konto a to je z pohledu defenzivy to nejdůležitější," dodal pro deník The Sun Neville.

Fotbalové kluby budou moci utratit jen tolik, kolik si vydělají

15. září 2009 v 14:04 | luky5 |  Různé
Od léta 2012 budou moci fotbalové kluby utratit za posily a platy hráčů jen tolik peněz, kolik si vydělají. Výkonný výbor UEFA v úterý v Nyonu schválil nová finanční pravidla, která mají zabránit nekontrolovatelnému zadlužování klubů.

Trestem za jejich porušení mohou být pokuty, ale například i vyloučení z evropských pohárových soutěží.

Novinka, jejímž velkým propagátorem je předseda UEFA Michel Platini, má do hospodaření klubů vrátit zásady fair play. Na jejich dodržování bude dohlížet zvláštní komise.

UEFA se na tomto kroku již dříve dohodla se zástupci nejbohatších klubů, hráčské unie i ligových soutěží.

Barcelona i Real Madrid vyhrály ve španělské lize i podruhé

14. září 2009 v 18:23 | luky5 |  Různé
Fotbalisté FC Barcelona porazili ve 2. kole španělské ligy Getafe na jeho hřišti 2:0 a připsali si druhé vítězství. Znovu se trefil útočník Zlatan Ibrahimovic, který navíc asistoval i u druhé branky Messiho. Stoprocentní bilanci má i Real Madrid, který vyhrál na novém stadionu Espaňolu Barcelona jasně 3:0.

Trenér Barcelony Guardiola nasadil do základní sestavy španělského mistra mladé útočníky Pedra a Jeffrena, kteří ale nepřesvědčili a po hodině hry je současně vystřídali Iniesta a Messi. Úvodní branka padla až v 66. minutě, kdy Abidalovu přízemní nahrávku tečoval šťastně do branky Ibrahimovic. Vysoký švédský reprezentant byl i u druhého gólu, když přesným centrem našel hlavu Lionela Messiho. Premiéru si v obraně hostů odbyl stoper Dmitrij Čigrinskij, který do týmu vítěze Ligy mistrů přestoupil na konci srpna ze Šachťaru Doněck.

Real Madrid poslal těsně před přestávkou do vedení útočník Granero, který proměnil milimetrovou přihrávku za obranu od Brazilce Kaká. Bývalý středopolař AC Milán zařídil i druhou branku, kterou připravil v 78. minutě pro Gutiho. Skóre uzavřel v nastaveném čase střídající záložník Ronaldo, který se po proměněné penaltě z úvodního kola dočkal i premiérové ligové branky ze hry.

Ani v druhém zápase v sezoně nevyhrálo Atlético Madrid. Po výprasku 0:3 z úvodního kola v Málaze doma remizovalo 1:1 se Santanderem. Skóre otevřel těsně před poločasem madridský záložník Jurado, ale hned v první minutě po přestávce vyrovnal Serrano. Atlético, v jehož obraně odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši, nedokázalo vstřelit vítězný gól, přestože odehrálo po vyloučení hostujícího obránce Crespa prakticky celý druhý poločas v početní výhodě.

Ronaldo v Realu zatím nezáří. Svazuje ho miliardová cenovka?

14. září 2009 v 18:21 | luky5 |  Různé
O žádném fotbalistovi se v létě nemluvilo tolik jako o Cristianu Ronaldovi. Rozhodl se totiž opustit Manchester United a za rekordní sumu se upsat španělskému gigantu Realu Madrid. Jeho první start ve španělské lize však provázely rozpaky. Nebyl to suverén z minulé sezóny. "Možná byl nervózní," hájí Ronaldův výkon sportovní šéf klubu Jorge Valdano.

Za Portugalce Real Madrid vysázel 2 a půl miliardy korun a očekávání fanoušků Bílého baletu bylo a stále je obrovské. V prvním kole španělské ligy však držitel Zlatého míče za minulou sezónu zrovna nezářil. Přestože vstřelil gól z penalty, několik dalších šancí zahodil. Vítězství nad Deportivem La Coruňa 3:2 tak musel zachraňovat až Lassana Diarra.

Sportovní ředitel Realu Madrid Jorge Valdano Ronalda hájí. Zatím. "Možná byl trochu nervózní, protože je to obrovský profesionál a vždy se snaží být nejlepší," říkal na adresu čtyřiadvacetiletého útočníka pro The Sun. "Ale počkejme ještě několik zápasů a pak uvidíme, jaký je to hráč," doufá ve zlepšené výkony své hvězdy.

Potřebuje trochu času, jako Zidane

Zdá se, že Ronalda tíží skutečnost, že je nejdražším fotbalistou historie a očekávají se od něj nadprůměrné výkony ve všech zápasech. "Potřebuje se trochu adaptovat. Stejně jako Zinedine Zidane, když k nám přišel," připomněl Valdano příchod francouzského hráče, jenž na Santiago Bernabeu přišel v roce 2001 z Juventusu za tehdy rekordní sumu 46 miliónů liber a také mu chvíli trvalo, než naplnil očekávání.

"A mně se navíc Cristiano v prvním ligovém utkání líbil. Vstřelil branku, i když byla pouze z pokutového kopu. Ukázal i několik šikovných akcí," nedal se Valdano odradit.

Real Madrid v letním přestupovém okénku utratil za posily čtvrt miliardy eur a za cíl si v domácí soutěži vytyčil sesadit z trůnu Barcelonu. Fotbalisté královského týmu se představí ve 2. kole La Ligy v sobotu na stadiónu Espaňolu Barcelona.